destek hattı
Sponsorlu Bağlantılar
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: imei değişenler - güncelleme sonrası şebeke sorunu yaşayanlar için

Yardım Sever Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    3
    46 mesaja 111 teşekkür aldı

imei değişenler - güncelleme sonrası şebeke sorunu yaşayanlar için

Sponsorlu Bağlantılar

teknoloji.

Konuyla ilgili 0888 233 7373 Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

arkadaslar romdan sonra şebeke gelmemesi ile ilgili sıkıntı yaşayanlar imeisi değişmiş olanlar s3lerde efs yapisi. farklı bu yüzden yaşıyosunuz çözümü ise xxdli3 yada bekleyin jb romlar düzelsin herşey yolunda densin o sürümü indirin telefoncunuza gidin rom olarak xxalef atacaklar erase flash olarak imeinizi yazsın sonra odin ile örnek veriyorum XXDLI3 sürümünü kurun daha sonra imei yazsin şebekeniz gelir sonraki güncellemelerde herkes turkbey kullanıyor zaten modem bölümüne gelince stock modeme karışma yani stock modemim kalsin işlemini yapıcaksınız orada size modemler sunar en alttaki seçenek sonra guncellemenizi yapin modem değişmedikce sebekeniz gitmeyecektir sakin odinle işlem yapmayin başa dönersiniz zaten türkbey kardeşimiz son otalari takip ediyor peki modem deişmeyince ne olacak modem adındanda belli şebeke gps wriless bluetooth gibi network `e giren işlemlerden sorumludur stabil bir modem olduktan sonra değişmenize gerek yok şebekeniz şarjiniz düzenli ise sorun yok 4.1.1(jb) modem var stabil jb romdan sonra modemi sonkez değişip birdaha elimi sürmüycem taki 4.1.2 yani bir üst sürüm çıkana kadar modemim kalsın sorun yok bence zaten stabiliteyi yakaladiktan sonra ciddi bir değişim olmadikca rom değişmenin bir anlami yok S kullanirken bi sürü sürüm çıktı ama ben xxjvt rom semaphore kernel ile stabiliteyi yakaladim ve sürekli o sürümde kaldım.
    Not: imei değişmiş cihazlar tekrar orjinal imeisine dönseniz bile yinede güncelleme sorunları yapacaktır çünkü cihazın SN (seri numarası) bozuluyor.
    Tabi bunlar benim düşüncelerim sizinkiler böyle olmayabilir saygilarimla...

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

aydınlatma için teşekkürler

Yeni Android
    Nereden
    Çorum
    Ettiği Teşekkür
    2
    4 mesaja 5 teşekkür aldı

Alıntı ariza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar romdan sonra şebeke gelmemesi ile ilgili sıkıntı yaşayanlar imeisi değişmiş olanlar s3lerde efs yapisi. farklı bu yüzden yaşıyosunuz çözümü ise xxdli3 yada bekleyin jb romlar düzelsin herşey yolunda densin o sürümü indirin telefoncunuza gidin rom olarak xxalef atacaklar erase flash olarak imeinizi yazsın sonra odin ile örnek veriyorum XXDLI3 sürümünü kurun daha sonra imei yazsin şebekeniz gelir sonraki güncellemelerde herkes turkbey kullanıyor zaten modem bölümüne gelince stock modeme karışma yani stock modemim kalsin işlemini yapıcaksınız orada size modemler sunar en alttaki seçenek sonra guncellemenizi yapin modem değişmedikce sebekeniz gitmeyecektir sakin odinle işlem yapmayin başa dönersiniz zaten türkbey kardeşimiz son otalari takip ediyor peki modem deişmeyince ne olacak modem adındanda belli şebeke gps wriless bluetooth gibi network `e giren işlemlerden sorumludur stabil bir modem olduktan sonra değişmenize gerek yok şebekeniz şarjiniz düzenli ise sorun yok 4.1.1(jb) modem var stabil jb romdan sonra modemi sonkez değişip birdaha elimi sürmüycem taki 4.1.2 yani bir üst sürüm çıkana kadar modemim kalsın sorun yok bence zaten stabiliteyi yakaladiktan sonra ciddi bir değişim olmadikca rom değişmenin bir anlami yok S kullanirken bi sürü sürüm çıktı ama ben xxjvt rom semaphore kernel ile stabiliteyi yakaladim ve sürekli o sürümde kaldım.
    Not: imei değişmiş cihazlar tekrar orjinal imeisine dönseniz bile yinede güncelleme sorunları yapacaktır çünkü cihazın SN (seri numarası) bozuluyor.
    Tabi bunlar benim düşüncelerim sizinkiler böyle olmayabilir saygilarimla...

şimdi tam olarak anlamadım
    ben gecen sırf merak ettiğim için 4.1.1i kurdum sonra sebekem gitti telefoncu arkadasa verdım oda şimdi bana xalef yuklemis sebekem de var ancak ben 4.1.1 kullanmak istiyorum bunun icin yapılacak işlemi anlatmısınız ama tam sırasıyla yazabılır mısınız.

Aktif Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    8 mesaja 10 teşekkür aldı

XXALEF die bi zorunluluk yok 3 tane S3 geldi imei değiştikten sonra güncelleme yapıp bozulmuş olan.
    bende hpesine XXBLFB sürümünü yükleyip efs repair yöntemi ile yeni imei nosunu tekrar yazdım.
    kısacası suanki tüm 4.04 türkiye rom larının hepsinde takrardan imei repair yapılabiliyor.

ve 3 cihazda sorunsuzca çalışmakta.
    Konu sakarboy tarafından (11.Eylül.2012 Saat 15:41 ) değiştirilmiştir.

Yardım Sever Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    3

boxların güncell sürümleri versiyon değiştirmeden imei işlemi yapabilir xxalef ' e düşmesine gerek yok biraz daha beklerseniz türkbeyin romları düzene binmek üzere kesin bir jb sürüm çıksın türkbey ustamız bi el atsın onada sonraki güncellemede odinle değilde türkbeyin sürümlerinde no modem işaretleyerek modem değiştirmeden devam ederseniz şebekeniz gitmez benimki örnek:
    AP : I9300XXDLI2
    CP : I9300XXDLI3
    CSC : I9300XXADLI2

Sonraki türkbey ile güncellememde modem bölümünde "no modem" seçerek devam edersem gerek kalmayacak önemli olan kararlı sürümü bulmak arkadaşlar XXDLI6 da bu gelebilir onuda bekleyeceğiz artık.

Aktif Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    8 mesaja 10 teşekkür aldı

boxların güncell sürümleri versiyon değiştirmeden imei işlemi yapabilir xxalef ' e düşmesine gerek yok biraz daha beklerseniz türkbeyin romları düzene binmek üzere kesin bir jb sürüm çıksın türkbey ustamız bi el atsın onada sonraki güncellemede odinle değilde türkbeyin sürümlerinde no modem işaretleyerek modem değiştirmeden devam ederseniz şebekeniz gitmez benimki örnek:
    AP : I9300XXDLI2
    CP : I9300XXDLI3
    CSC : I9300XXADLI2

Sonraki türkbey ile güncellememde modem bölümünde "no modem" seçerek devam edersem gerek kalmayacak önemli olan kararlı sürümü bulmak arkadaşlar XXDLI6 da bu gelebilir onuda bekleyeceğiz artık.
    imei yazmayı belki yaparsınız ama efs repair işlemi JB sürümlerde şaun için mümkün olmuyor.

Yardım Sever Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    3

alef sürümündede olmuyor efs repair dediğin zaman imei 0049 a dönüşür daha sonra imei yazarsın telefonuna yine patch yapmışsın gibi algılar orjinal imeisi olsa bile yani şuanda SN olayı çözülmediğinden her güncellemede ya benım dediklerimi yapacaklar yada her güncellemede telefoncunun yolunu tutucaklar.

Yeni Android
    Nereden
    Çorum
    Ettiği Teşekkür
    2
    4 mesaja 5 teşekkür aldı

şimdi tamamen kafam karıstı kusura bakmayın arkadaslar biraz cahilim bu konularda

şimdi benim teli aldığımda yazma imei ile XALEF te calısıyordu bu rom olaylarından dolayı ellemedım ama dun 4.1.1 DLI5 cıktıktan sonra dun yukledım oda sebeke gitti sonra arkadasa verdim oda tekrar XALEF dondurerek sebekeyı duzeltmıs.

benim sorum şu neden XALEF donuyoruz yada 4.1.1 guncellenmeyi sebekyi duzeltme imkanı yokmu

yada XALEF gecip ımei efs repair yaptık sonra tekrar romu atsak guncel box ile attıysa yine 4.1.1 gecerken sebeke gidermi

4.1.1 geçip sebeke yi saglam bir sekilde kullanan arkadaslar nasıl kullanıyor. eger adımları hakkında bilginiz varsa ben de telefoncu arkadasa soylerım oda oyle yapar sımdı o biraz beni basından savuyor gibi geldi.

normal su an var olan cozum hakkındaki cevaplarınızı bekliyorum. cvplar için teşekkurler.

Yardım Sever Üye
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    3

bak kardeşim yeni sürüm programlarda alef ' e dönmesine gerek yok 4.1.1 dli5 sürümde direk çakarsa yine olur sıkıntı olmaz anladınmı?

10. ariza üyemize teşekkür edenler:

kizilirmak (11.Eylül.2012)

Yeni Android
    Nereden
    Çorum
    Ettiği Teşekkür
    2
    4 mesaja 5 teşekkür aldı

bak kardeşim yeni sürüm programlarda alef ' e dönmesine gerek yok 4.1.1 dli5 sürümde direk çakarsa yine olur sıkıntı olmaz anladınmı?
    hah tamam kardeşim işte tam istediğim cevapta bu DLI5 4.1.1 gecip imei yazdırmak işte bunun tam olarak nasıl yapılacagını soruyorum

şimdi box u olan arkadasa gittiğimde tekrar savsaklamadan duzgunce yapsın hemde ozellikle de son surumu kullanmak istiyorum.

teşekkurler

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu