Sponsorlu Bağlantılar
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sony Ericsson Arc s 4.1.B.0.587 Root Yapmak

Yeni Android
    Nereden
    manisa
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 15 teşekkür aldı

Sony Ericsson Arc s 4.1.B.0.587 Root Yapmak

Sponsorlu Bağlantılar
    Öncelikle Sony telefonlarını sürekli güncel tutmasından dolayı root işleminiz sona erebiliyor. Bende Sony nin ARC S için çıkardığı son güncellemesi olan 4.1.B.0.587 için root işlemini anlatmaya çalışacağım.

İlk olarak aşağıdaki dosyaları indirmekle başlayalım:

1 - https://www.dropbox.com/s/wzld9sbo0kl9ss1/FastBoot.rar

2 - https://www.dropbox.com/s/s3ij8142ux....3-windows.rar

3 - https://www.dropbox.com/s/ztzd99511u...ICS%20Root.rar

Dosyalar tamamen kendi upload dır.

Bu arada telefonunuzun Bootloader kilidinin de açık olması gerekiyor. Bunu burada uzun bir şekilde anlatmak yerine size bir video linki veriyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=LRH3pC7MhEA

Şunuda belitmek istiyorum bu işlemlerden dolayı çıkabilecek problemlerden tamamen siz sorumlusunuz.

Şimdi başlayalım.....!

1 -Telefonu açık ve USB hata ayıklama modu etkin olmalı. Bunu da ayarlar>geliştirici seçenekleri>USB hata ayıklaması işaretliyoruz. Telefonu USB kablosuyla PC ye bağlıyoruz.
    Xperia 2011 ICS Root.rar içindeki dosyaları masaüstüne çıkaralım. İçerisinde files klasörü ve runme.bat dosyaları var. Windows 7 kullanıcıları runme.bat yönetici olarak çalıştırın.
    Ekranda ms-dos penceresi açılacak bu pencerede herhangi bir tuşa basın diyecek, işlemi başlattığınızda telefonunuz 2-3 kez kapanıp açılacak en son işlemde ALL DONE bir yazı çıkıcak
    ve yine herhangi bir tuşa basın diyecek, bastığınızda da ms-dos penceresi kapanacak. Bu işlem bitti.

2 - Şimdi sıra root işlemini asıl bölümüne gelelim. Fastboot.rar dosyasını masaüstüne çıkaralım. İçerisinden iki klasör var biri fastboot diğeri usbdriver olacak. Şimdi telefonumuzun usb kablosunu
    çıkarıp telefonu kapatalım.

3 - Telefon kapalı konumda iken sağ alttaki tuşa basılı şekilde usb kablosunu takalım ve şarj lambasının mavi renkte yandığını göreceksiniz. Bilgisayar da driver yükleme işlemi başlayacak eğer windows driver ı bulamazsa fastboot klasörün içindeki usbdriver klasörünü aygıt yöneticisinden göstererek yükleyin. Driver ı düzgün yüklemelisniz.

4 - Driver ı yükledikten sonra fastboot klasörünü açalım. İçinde 4 tane dosya göreceksiniz. Windows 7 kullanıcıları için herhangi bir dosyayı seçmeden Shift+Mouse Sağ tuşuna basın ve Komut Penceresinde Aç ı seçin ve ekrana ms-dos penceresi açılacak. Çıkan pencerede hiç bir şey silmeden aynen şunları yazın fastboot flash boot boot_587.img ve enter yapın. İşlemin bittiğini yazacak ve usb kablosunu çıkarın.

5 - Şimdi de root bölümünü açalım. Telefonu açın SONY yazısı çıktığında ses kısma tuşuna kısa kısa basalım. Karşınıza mavi renkte yazılar çıkmış olacak ses açma ve kısma tuşları ile aşağı yukarı kamera tuşu ile de enter veya tamam yapılıyor. İşlem bu kadar bu kısımdam isterseniz ROM nuzun yedeğini (backup) alabilirsiniz veya yeni tema veya uygulamalar yükleyebilirsiniz.

Ben bunu illa yapın demiyorum ama dediğim gibi sorumluluk sizin..

Başka bir konuda görüşmek üzere...
    Konu erolben tarafından (11.Eylül.2012 Saat 15:45 ) değiştirilmiştir.

2. 10 kişi erolben üyemize teşekkür etti:

amond6 (17.Aralık.2012),assault79 (09.Ekim.2012),ctopaloglu (06.Nisan.2013),durden07 (08.Kasım.2012),esad-bal (30.Ocak.2013),gamer27 (08.Nisan.2013),jankos55 (28.Ocak.2013),JAYJAY (20.Eylül.2012),M.Gökhan (04.Aralık.2012)

3. Andronova v3'ü Hemen İndirin, Hediye Kazanın!
    Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Kardeşim bu Xperia arc s için mi sade yoksa arc ada uygulayabilirmiyiz....?

Yeni Android
    Nereden
    manisa
    Ettiği Teşekkür
    0
    Eğer güncellemeniz 4.1.B.0.587 ise arc içinde olur.

6. erolben üyemize teşekkür edenler:

ferdifiliz54 (11.Eylül.2012)

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Evet kardeşim 4.1.B.0.587 bu saolasın..

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Kardeşim 3. link kırık indiremedim yav yardımcı olurmusun..

Yeni Android
    Nereden
    manisa
    Ettiği Teşekkür
    0
    3.Link düzeltildi.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Saol Kardeşim.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Ya arkadaşlar ben telefonu başka bir yerden bulduğum dosyalar ile root ettim. Sonra bootloader i tekrar kitlemek istedim. flash tamamlandı dedi. Sonra telefonu açmaya çalıştığımda titriyor fakat görüntü gelmiyor. Nasıl düzeltebilirim onu. Yoksa telefon öldü mü?

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Sony Update Service ile baktığımda en son yazılım diyor. Ben yine de yükle dedim. Bakalım kurtaracak mı.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Sponsorlu Bağlantılar
    Beni biraz korkuttu ama Sony Update Service telefonu kurtardı. Şimdi tekrer bootloader kırıcam ve root yapıcam. İşimiz var. İyi ve korkutan bir deneyim oldu

14. bluess üyemize teşekkür edenler:

burakcakar (26.Nisan.2014)

15. Andronova v3'ü Hemen İndirin, Hediye Kazanın!
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu