destek hattı
Sponsorlu Bağlantılar
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Galaxy Ace Android Froyo- Ses Problemi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Galaxy Ace Android Froyo- Ses Problemi

Sponsorlu Bağlantılar

teknoloji.

Konuyla ilgili 0888 233 7373 Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

İlginç bir şekilde bugün normal iken akşam üstü telefonun sesine birşey oldu.
    Kulaklık hoparlörü çalışıyor. Kulaklık takıldığında tüm sesleri çalışıyor. Onun dışında telefondan hiçbir ses çıkmıyor. Arama yaparken Handsfree-Hoparlör aktife geçtiğinizde ses çıkmıyor. Zil sesi, uygulama sesi, video sesi vb hiçbir ses çıkmıyor. Garantiyi bozmayacak şekilde herşeyi denedim. *#*#197326840#*#* service mode a girdim. Audi kısmına girilmiyor. Anladığım kadarıyla burada bır sıkıntı var. Dediğim gibi donanım problemi olabileceğini düşünürken, aramada handsfree açıp kapatımında hoparlörden ses çıktığını farkettim. *# lere basarken yanlışlıkla bir test menüsüne girdim. Ekran renk testleri falan yapılıyor. Orada seçeneklerden birisi sesli olarak açıldı.
    Anladım ki arka hoparlör çalışıyor ve sorun donanımda değil. Telefonu ECT modülündeydi. Yeniden TUR moduna geçirdim. Tekrar kurulup yapılmış oldu ve ayarlar sıfırlanarak ilk aldığım haline döndü. Ne yapılabilir. Nasıl çözülebilir. Servise verip haftalarca beklemek istemiyorum. Büyük ihtimal ile sabah alarmı ertelerken farkında olmadan bir kısa yola bastım ve böyle oldu diye düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı

Alıntı kemalcep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlginç bir şekilde bugün normal iken akşam üstü telefonun sesine birşey oldu.
    Kulaklık hoparlörü çalışıyor. Kulaklık takıldığında tüm sesleri çalışıyor. Onun dışında telefondan hiçbir ses çıkmıyor. Arama yaparken Handsfree-Hoparlör aktife geçtiğinizde ses çıkmıyor. Zil sesi, uygulama sesi, video sesi vb hiçbir ses çıkmıyor. Garantiyi bozmayacak şekilde herşeyi denedim. *#*#197326840#*#* service mode a girdim. Audi kısmına girilmiyor. Anladığım kadarıyla burada bır sıkıntı var. Dediğim gibi donanım problemi olabileceğini düşünürken, aramada handsfree açıp kapatımında hoparlörden ses çıktığını farkettim. *# lere basarken yanlışlıkla bir test menüsüne girdim. Ekran renk testleri falan yapılıyor. Orada seçeneklerden birisi sesli olarak açıldı.
    Anladım ki arka hoparlör çalışıyor ve sorun donanımda değil. Telefonu ECT modülündeydi. Yeniden TUR moduna geçirdim. Tekrar kurulup yapılmış oldu ve ayarlar sıfırlanarak ilk aldığım haline döndü. Ne yapılabilir. Nasıl çözülebilir. Servise verip haftalarca beklemek istemiyorum. Büyük ihtimal ile sabah alarmı ertelerken farkında olmadan bir kısa yola bastım ve böyle oldu diye düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
    Cihazınızı Settings/SD&Phone Storage menüsünden Factory Format butonu ile formatlayabilir, buradaki Firmware konusundan güncelleyebilirsiniz. Her iki işlemin ardından da kişisel bilgileriniz kaybolur. Sorununuz bu şekilde yazılımsal ise çözülür.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Sd ve Telefon hafızası kısmında factory format-fabrika ayarları butonu diye birşey yok. Başka bir yerde olabilir mi

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı

Alıntı kemalcep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sd ve Telefon hafızası kısmında factory format-fabrika ayarları butonu diye birşey yok. Başka bir yerde olabilir mi
    Benim telefonumda burada yer alıyor. Sizinkinde başka bir yerde olabilir. Menüleri dolaşın bulursunuz.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Fabrika ayarlarına döndüm. Sorun devam ediyor.
    *#*#197328640#*#* yaptığınızda service mode menüsüne giriyor. Buradaki bilgi ve ayarlardan audio kısmına girmiyor. Programın audio sürücüsünde yada cihazın audio donanımında bir problem var sanırım. Bana hala yazılımsal bir problem gibi geliyor.
    *#*#0673#*#* Melody Test yaptığımda Speaker_on butonuna basınca ses çıkmıyor.
    Receiver_on butonuna basınca kısık sesle arka hoparlörden ses çıkıyor. Ya telefonda 2 hoparlör ver. biri çalışıor diğeri çalışmıyor. Çok sinir bozucu.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Telefonu servise götürdüm. Hoparlörünü değiştirdiler.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

galaxy aceye cm9 yükledim ve hoparlörü çalışmamaya başladı nedeni ne olabilir .??

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Problemin tamamen aynısını şu an yaşıyorum arkadaşlar. Anladığım kadarıyla müziği kulaklığa yönlendiriyor, çünkü bazen kulaklığı takıp çıkartırken hoparlörden ses çıkıyor. Donanımsal bir problem mi? Yeni rom mu kursam? Ne yapmalıyım?

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Bir de sesi recievere yönlendirme mümkün mü?

Bu Konu için Etiketler