destek hattı
Sponsorlu Bağlantılar
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HİÇ ÇALIŞMAYAN ZTE TELEFONLARIN ÇÖZÜMÜ

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 8 teşekkür aldı

HİÇ ÇALIŞMAYAN ZTE TELEFONLARIN ÇÖZÜMÜ

Sponsorlu Bağlantılar

teknoloji.

Konuyla ilgili 0888 233 7373 Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Arkadaşlar, yabancıların briket oldu dediği tarzda arızası olan ZTE telefonlarınızı kurtarabilirsiniz. Yöntem internette zaten var ama ben toparlamak istedim.

Eğer telefonunuz açılmıyorsa, power tuşuna bastığınızda titreşip kırmızı ışık yanıyor ve sonra ara ara titreşim duyuyorsunuz ve telefonunuz buna rağmen açılmıyorsa yapacak sadece birşeyiniz var. O da aşağıda anlatılan yöntemdir.

Ama telefonunuz açılış logosunda veya animasyonda ya da recovery moda düşerek kalıyorsa orjinal romu image.bin metoduyla kurarsanız düzelecektir. Onun için de Zte firmasının Turkey bölümünden t11 orjinal romunu indirin.
    http://wwwen.zte.com.cn/endata/mobile/Turkey/Turkey_Instruction/201206/P020120629598461857134.zip

Daha sonra dosyayı zipten çıkarım elinizde image.bin dosyası olacaktır. image.bin dosyasını hafıza kartına image isimli klasör açarak içine image.bin şeklinde kaydedin. Sonra da Telefon kapalı iken görüşmeyi sonlandırma tuşu "NO", Ses artırma tuşu ve power tuşlarına aynı anda basarak başlatın. Telefonda kırmızı ışık sürekli yanık kalacak ve 3-4 dakika içinde telefonunuz T11 orjinal romunda açılacaktır.

Bu aşağıda anlattığım yöntem ise sadece diğer yöntemlerle kurtarılamayan ZTE telefonlar için geçerlidir.

Öncelikle bu yöntemi enson çare olarak düşünmelisiniz. Çünkü bu işlem sonunda telefonunuzda imei numaranız kaybolacak. Daha sonra imei numaranızı tekrar program kullanarak kuracağız.

http://sendfile.su/655280 (ZTE Firmware Flasher T11 için düzenlendi)

Öncelikle linkte verilen dosyayı indirin ve masaüstüne klasör olarak çıkarın.

Bu anlatım Turkcell T11 için birebir uygulanabilir. Ancak diğer ZTE modelleri için indirdiğiniz klasör içindeki "files" klasöründe bulunan dosyaları, yöntemi uygulamak istediğiniz telefonun firmware dosyaları ile değiştirmelisiniz. Yani mevcut dosyalar T11'in firmware dosyalarıdır.

Klasör içinde USDL_P726CV1.00.08.exe isimli programı çalıştırdığınızda ilk olarak küçük bir pencere gelecektir. Bu pencereda Administrator oturumu açmamız gereklidir. Bunun için pencerede üzerinde Ünlem "!" simgesi olan butona tıklıyoruz. Daha sonra da "Pass" bölümüne "ztesmt123" şifresini yazıyoruz. Bundan sonra karşımıza telefona kurulum yapacağımız pencere geliyor. Resim1

Şimdi Telefonumuzu bilgisayara COM sürücüsü olarak tanıtmamız gerekli. Bunun için telefonun kapalı olduğundan emin olmamız gerekli. Öncelikle telefonun bataryasını çıkarın birkaç saniye sonra takın ve kendiliğinden açılmadığından emin olun.

Bundan sonra telefon kapalı iken, ses açma ve ses kısma tuşlarına parmaklarımız basılı iken power tuşuna basıyoruz. Telefonun kırmızı ışığı bir kez yanıp sönecektir. Eğer ışığın bir kez yanıp söndüğünü gördüyseniz. Telefonu usb kablo ile bilgisayara bağlayın. Yeni bir donanım bulunduğunu göreceksiniz. Bilgisayarda aygıt yöneticisinden. Eğer donanım kurulmadı ise driverları tekrar kurun ve aygıt yöneticisinde comport sürücüsünün numarasını okuyun. Bu comport numarasını firmware flasher programında kullanacağız.

Telefonunuz bilgisayarınıza ComPort olarak bağlandıysa 1.resimin sağ üst kısmında görüldüğü gibi ComPort sürücüsünü görmeniz gerekir.

http://wwwen.zte.com.cn/endata/mobile/Turkey/Turkey_SoftWare/201201/P020120119611369079599.zip (ZTE Handset Usb Driver)

Herşey tamam bilgisayarınız telefonu ComPort olarak gördüyse şimdi kuruluma geçebiliriz.

Resim1 de görüldüğü gibi port config bölümünde Line1 deki değeri Bilgisayarımızdaki Comport değerine getiriyoruz. Ok diyip çıktığımızda. Ana pencerede 1. Bölümde Kendi ComPort numaramızı ve yanında da Phone Downloading Mode yazısını göreceğiz. Bu telefonumuzun yazılım yüklemeye hazır olduğunu göstermektedir.

İşleme başlamadan önce bazı ayarları yapmamız gerekiyor. Resmini verdiğim program bizimkinden biraz farklı ancak hemen hemen benzerdir. "SW Directory" butonuna basıp telefonu indirdiğimiz yere gidip programın bulunduğu klasör içindeki "files" klasörünü seçin.

Ayarlarınız resimde elips içinde göründüğü gibi olmalıdır.

Anlatıma daha sonra devam edeceğiz.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 8 teşekkür aldı

RE: HİÇ ÇALIŞMAYAN ZTE TELEFONLARIN ÇÖZÜMÜ

Ayarları resimdeki gibi yaptıktan sonra Comport ayarını yaptığımız 1 numaralı bölümdeki ok işaretli butona basıyoruz ve program telefona firmware kurmaya başlıyor.

İşlem bittiğinde sarı renkli bir yazıyla işlemin bittiği ve ne kadar sürdüğü bilgisi yeralır.

Bundan sonra telefonu bilgisayardan ayırıyoruz. Şimdi de telefonu FTM moda (Ses kısma ve power tuşuna basılı tutuyoruz) almamız lazım.

Telefon FTM modunda açıldıktan sonra imei yükleme yapacağız.

Şuan telefonunuzda yazılım kuruldu ancak imei numarası olmadığı için sim kartı görmeyecektir.

Resimde elips içinde görüldüğü gibi programın ayarlarını değiştiriyoruz.

Programın bulunduğu klasöre gidiyoruz ve Channel1.nvm isimli dosyayı Hex Editor ile açıyoruz.

Daha sonra Hex Editorde açtığımız Channel1.nvm dosyasının içeriğinde resimde görülen satıra gidin.

Resimde dikdötgen içine alınmış bölümde "8a 76 09 05 00 09 60 70" şeklinde gördüğümüz kısım imei numaramızla ilgili. Şimdi dikkatke okuyun burası önemli.

Örnek olarak imei numaranız " 123456789012345 " olsun Hex editordeki kısma yazabilmemiz için şeklini değiştirmemiz gerekiyor. Biz onu " 1a 32 54 76 98 10 32 54 " şeklinde değiştiriyoruz. Siz de kendi imei numaranızı aynen bu formatta değiştirip hex editorde değiştireceğiniz numaraların üzerine gelerek düzenleyip çıkarken de kaydedin.

Bundan sonra yine 1. seçeneğin yanındaki ok işaretli butona basıyoruz ve imei değiştirme işlemi başlıyor. İşlem bittiğinde "Pass" yeşil renkte beliriyor. Ve bundan sonra telefonu bilgisayardan ayırıp bataryasını söküp takıyoruz ve açıyoruz. Eğer işlemler sorunsuz olarak tamamlandıysa telefonumuz orjinal T11 romuyla açılıyor ve kendi imei numaranız yüklenmiş olarak.

Konuda anlatılan işlemler son derece başarılı ve güvenli olsa da uygulamak sizin sorumluluğunuzdadır. Doğacak herhengi bir sorunda tarafım sorumlu değildir.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

merhaba son verdiğin flasher ile ayarlarını yaptıktan sonra yükleme yaptım ama malesef en baştaki duruma döndü FTM modu dahi açılmıyor o flasher ile ilk verdiğiniz ile firmware yükledikten sonra telefon açılabiliyor tabi sim görmüyor wifi ve bt gibi şeyleri de kullanamıyoruz FTM modu na rahat rahat alabiliyoruz sanırım imei ve kilitleri kaldırabileceğimiz bir flasher uydurabilirsek bu illetten kurtulmuş olucam sabrınız için teşekkür ederim tekrar gerçekten çok yardımcı oluyorsun.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 8 teşekkür aldı

dostum ben aynı flasher larla sürekli yükleme yapıyorum. şimdi eski flasher ile baştan aynı işlemleri tekrar yap bu kez hata vermeyecektir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 8 teşekkür aldı

aynı işlemi aynı sana gönderdiğim dosyalarla şuan ben de kendi telefonumda yapacağım. bakalım bende sorun çıkacakmı.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 8 teşekkür aldı

arkadaşım dediğin gibi bende de aynı sorun oldu. imei değiştiremedim. ama iki programla da birkaç kez denedikten sonra ilk gönderdiğim flasher imei yüklemeyi başardı. sen de önce yeni flasher ile sonra da eski flasher ile yükle birkaç kez enson da eski flasherle dene değiştiğini göreceksin. her denedikten sonra da telefonu bilgisayardan söküp aç bakalım imei değişmiş mi daha iyi görürsün.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 8 teşekkür aldı

yeni gönderdiğim flasher ile sadece imei yüklemesini yapacaksınız, sanırım siz aynı işlemi baştan yapmışsınız. ilk gönderdiğim flasher ile romu yükleyin sonra imei yükleyin baktınız imei değişmedi, sonra da son gönderdiğim flasher ile imei yükleyin. rom yükleme işini sadece eski flasher ile yapın.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

şimdi şöyle birşey oluyor ilk verdiğiniz flasher ile firmware atabiliyorum ama channel1.nvm dosyası ile imei atamıyorum 2. flasher ile de bunu yapabiliyorum ilk program ile firmware attım 2. ile de imei attım restore NV success yazıyor telefonu açıyorum ama imei ve diğerleri hala çalışmıyor malesef.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 8 teşekkür aldı

şuan telefonla uğraşıyorsanız arada bir ne durumda olduğunu yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

durum halen aynı ilk program ile rom yükledim 2. si ile imei attım açtım telefonu ama imei numarası da yok diğer servisler de çalışmıyor malesef

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu