Sponsorlu Bağlantılar
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Htc desire 2.3.3 S-OFF- Root- Hafiza Sorunu Ve Rom.

Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 3 teşekkür aldı

Htc desire 2.3.3 S-OFF- Root- Hafiza Sorunu Ve Rom.

Sponsorlu Bağlantılar
    Merhaba Arkadaşlar.

Bu konuyu açmamin tek nedeni var oda ömrümden çalinan iki gün ayni şeyin sizlerin başina gelmemesi için başlikta belirttigim üzere HTC Desire A8181 2.3.3 güncellemesi sonrasi root işlemi hafiza sorunu çözümleme ve rom işlemleri ile ilgili sagdan soldan edinmiş oldugum bilgileri paylaşmak istiyorum.

Öncelikle S-OFF ve Root İşlemi

İşlemlere başlamadan önce bilgisayarinizin telefonu tam anlamiyla taniyabilmesi için [Bağlantıları sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir. ] adresinden HTC telefonunuza ayit driveri indirip bilgisayariniza kurun.

Telefonunuzdan ayarlar - Uygulamalar - Geliştirme - Usb hata ayiklamayi aktifleştirin.

Telefonunuzdan ayarlar - Uygulamalar - Market dışı yüklemelere izin ver aktifleştirin.

[Bağlantıları sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir. ] sitesine girip windows veya linüx hangisini kullaniyorsanız ona göre birini seçerek indirin indirdikten sonra siteyi kesinlikle kapatmayin açık dursun.
    Telefonunuzu şarj et modunda pc'ye baglayın daha sonra indirdiginiz revolutionary-0.4pre4.zip dosyasindaki dosyalari klasöre cikarin programi çaliştirin.
    Cmd komut sayfasi açilacak bi kaç işlem yapacak ve telefonunu tanidiktan sonra telefonun seri numarasi yazacak FGSASDWAWX75648 benzeri burda yazan yazilari kopyala(Kopyalanmiyorsa yazmalisin) ve siteye geri dön telefon model v.s. seç ve seri numarani yaz daha sonra generate key tıkla. Site size bi güvenlik şifresi verecek bunu cmd ekranina yaziyoruz. Yazdiktan sonra enter deyip devam ediyoruz. Revolutionary programi artik telefonunuzun S-OFF işlemlerini başlatmıştır. Cmd sayfasinda işlemler sirasinda size ClockWork Recovery yüklensinmi diye bi soru soracak Y basıp devam ediyoruz. Bu işlem sırasinda telefonunuz bir kaç kez kapanip açilabilir. Telefonunuz bu işlemler sonrasi S-Off ve Root Olmuştur. Yapacagimiz son bir işlem kaldi.

[Bağlantıları sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir. ] adresinden super user uygulamasini indiriyoruz. Ve Telefonunuzun hafiza kartina atiyoruz (direk hafiza kartina atin.) Telefonu tamamen kapatip Power tuşu ve ses kısma tuşuna basılı tutarak açiyoruz.Açılan boot menüden ses açma kısma tuşlari yardimiyla Recovery'nin üzerine gelip Power tuşuyla seçiyoruz. Telefonunuz recovery modda açilanadek bekleyin. Açıldıktan sonra revoltionary kurulumunu göreceksiniz. Burdan işlem yapa bilmek için telefonumuzun joistigi ile seçim yapiyoruz. Sıra geldi son adimi tamamlamaya açılan menüden joistik yardimiyla İnstal From Zip SdCard seçenegini seçin daha sonra açilan menüden
    choose zip from sdcard seçenegini seçin. Ardi gelen menüden su-2.3.6.3-efgh-signed.zip dosyasini joistik yardimi ile seçin ve yükleyin. (Yüklemek için joistigi tiklamaniz gerekiyor.) Yükleme işlemi tamamlandiktan sonra telefonun geri tuşuyla ana menüye gelip Reboot System Now secenegini seçin ve telefonun açilmasini bekleyin telefon açildiktan sonra uygulamalara gelin ve Süper User yüklendiyse telefonunuz artik tamamen root edilmiş ve S-Off Konumdadir.

KARANLIK TARAFA HOŞ GELDİNİZ

Hafiza Sorunu Çözümü. 4ext bölümlendirme..

Yukarda anlatmiş oldugum işlemleri tamamladiysaniz sıra telefonunuzun yetersiz hafiza sorununu çözmeye geldi.

Artik telefonunuz root edilmiş ve S-Off durumda ancak Revolutionary Recovery uygulamasi üzerinden hafiza karti bölümlendirmeyi kendi adima konusuyorum ben yapamadim Bunun üzerine araştirmalarda bulundum ve çok kaliteli bi uygulama olan 4ext Toch 'u gugıl amca sayesinde buldum ve kurdum. Artik telefonuma yüklemek istedigim herşey hafiza kartina yükleniyor ve memnunum. Aşagida anlatacagim işlemi yapmadan önce dikkat etmeniz gerek bi konu var ve ciddi anlamda önemli...

Class 10 veya Class 6 Hafiza karti evet bir çok forum yazisinda bununla ilgili konulardan bahs edildigini okumuşsunuzdur. Bu konu gerçekten önemli çünkü bu işlemlerden sonra telefonunuz tamamen hafiza karti üzerinden çalişacak. Ve donma v.s. sorunlar yaşamamaniz açisindan benim size önerim Class 10 hafiza karti kullanmanizdir. (Benimki Class 6 32GB oyunlarda sorun yaşiyorum Hala çözüm bulamadim arayiş içerisindeyim)

Neyse Konumuza devam edelim.

Yukarda belirttigim gibi Revolitonary ile bölümlendirmeyi yapabilen arkadaşlar aşagida anlatacagim uygulamayi kullanmalari gereksizdir. Ama tavsiye ederim daha iyi

Öncelikle [Bağlantıları sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir. ]
    adresinden 4ext apk dosyasini indirin. İndirdiginiz dosyayi telefonunuzun Hafiza kartına atin daha sonra hafiza kartiniza attiginiz programi kurun (Bluetoth File Manager v.s. programlar araciligiyla yada daha iyi bi yöntem biliyorsaniz o şekilde.) Yükledikten sonra programi çaliştirin. Çalıştırdıgınızda karşiniza çeşitli ekranlar gelecek hepsine evet next deyip geçin ardindan program sizden bussybox installer isimli programi kurmanizi isteyecek telefonunuzun marketine girin ve Bussybox installer yazip aratin ve indirip yükleyin. Yüklendikten sonra bussy box'u çaliştirin açilan ekranda install yazisini tiklayin. ve yükleme bitene kadar bekleyin yükleme bittikten sonra bussy box'u kapatin. Ve tekrar 4ext recovery programina gelin. En üst seçenekte Online install uprage seçenegini tiklayin cihazla ilgili bilgiler gelecek yani cihazinizi taniyacak tekrar next deyip geçin ve açilan ekranda Touch bölümünü seçin karşiniza bi çok yükleme seçenegi gelecek en üsttekini tiklayin ve yüklenmesini bekleyin. Yükleme tamamlandiktan sonra Telefonunuzu tamamen kapatin ve Power ve ses kısma tuşuyla Boot menüye girin ve Recovery moda girdiginizde artik yeni recovery menünüz toch karşinizda

Şimdi telefonumuzun 4ext bölümlerini oluşturabiliriz. Altta araştirmalarim sonucu ulaştigim 1 adet pdf dosyasi mevcut takip ederek çok kolay bir şekilde işlemleri gerçeleştirebilirsiniz. Dosya ingilizcedir fakat resimli anlatim oldugu için çok kolay anlaşilir ve ne yapacaginizi adim adim anlatiyor. Yapamayan arkadaşlar olursa türkçeleştirilmiş şekilde konuya dahil ederim. Ama yapacaginiza eminim

Linkten indirip işleme devam edebilirsiniz.
    [Bağlantıları sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir. ] Bölümlendirmek için.

Not: Bu işlemin aktif olabilmesi için telefonunuza Costum rom yüklemelisiniz...

Rom Yükleme...

Telefonumuzun S-OFF ve Root işlemlerini gerçekleştirdik. Ardından Telefonumuzun hafiza kartini bölümlendirdik artık telefonumuza rom yüklemeliyiz

Bu konuda benim anlatacagim pek bişey yok aslinda herkez nasil rom yüklenmesi gerektigini az cok biliyordur bilmeyenler için yine araştirip buldugum bi pdf dosyasi daha paylaşacam evet herşey çok basit bir şekilde son bulacak

Rom Yükleme ile ilgili olan PDF dosyasi..

[Bağlantıları sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir. ]

Size önerebilecegim benimde kullanmiş oldugum rom olan Runnymede 6.0.5 S.E.ROM

Romun linki.

Evet Arkadaşlar benim şimdilik sizlerle paylaşacagim sagdan soldan edinme bilgilerim bukadar umarim dogru şekilde anlatabilmişimdir. Ve benim gibi günlerce pc başinda telefonu kemirerek vakit geçirmezsiniz.

Vakit ayirdiginiz için teşekkürler.

Anlatim bana ayittir fakat derleme toplamadir ORDAN BURDAN TAMAMEN ALINTIDIR..

2. 3 kişi aenos üyemize teşekkür etti:

omercenap (10.Şubat.2013)

3. Andronova v3'ü Hemen İndirin, Hediye Kazanın!

Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Denemedim hafıza kartım class 2 olduğu için ama helal olsun o kadar detaylı paylaşmışsın sağolasın

Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 3 teşekkür aldı
    Teşekkür ederim. kendim çektigim için başkasi çekmesin istedim detayli yazdim

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaş bu konuyu ben açtim ama kullanıcı ismi aenos olarak degiştirilmiş? Nasil iştir emege saygi lütfen.....

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    arkadsım benim h boot versiyonu 1.03.0003 bununla soff olmuyor. unlpcked yazıyor ama s-off değil nasıl s-off yapılır araştırıyorum ama bulamıyorum

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Alıntı agezer19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadsım benim h boot versiyonu 1.03.0003 bununla soff olmuyor. unlpcked yazıyor ama s-off değil nasıl s-off yapılır araştırıyorum ama bulamıyorum
    Öncelikle romunu "downgrade" yapman gerekli. Root olduysa telefonun yanlış hatırlamıyorsam Leedroid 2.3(?) NOA2SD gibi bir romu olması lazım. bunu bulup flashadıktan sonra downgrade işlemin gerçekleşmiş olmalı. Sonrasında Revolitonary sitesi aracılığı ile s-off işlemlerini yapabilmen gerekiyor.

Yeni Android
    Nereden
    türkiye
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    hocam öncelikle emeğinden dolayı sana teşekkür ediyorum. küçük bir sorum olacak bütün soylediklerini yapmama rağmen hafıza artmadı toplam bellek 405 mb görünüyor. farklı bir şeymi yapmam gerekiyor hafıza aynı görzükuyorda uygulamalarmı sd karta yükleniyor tam anlamadım hafızayı nasıl genişleteceğim. şimdiden telşekkürler

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Alıntı omercenap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam öncelikle emeğinden dolayı sana teşekkür ediyorum. küçük bir sorum olacak bütün soylediklerini yapmama rağmen hafıza artmadı toplam bellek 405 mb görünüyor. farklı bir şeymi yapmam gerekiyor hafıza aynı görzükuyorda uygulamalarmı sd karta yükleniyor tam anlamadım hafızayı nasıl genişleteceğim. şimdiden telşekkürler
    Dahili hafıza senin de tahmin ettiğin gibi uygulamaların önemli bir kısmının sd kart üzerinde oluşturulan ext3 ya da ext4 bölümüne atılıyor. Bu sayede dahili hafızan artmış oluyor. Bunun için A2SD ya da INTEXT gibi özellikleri olan romları yüklemen gerekiyor.

Ama dediğim gibi öncesinde SD kartın içinde ayrı bir bölüm oluşturman gerekmekte. Bunun için gparted ya da benzeri programları kullanabilirsin (ya da linux tabanlı bir pc aracılığı ile de yapılabilir). Bu şekilde hafıza kartın ikiye bölünmüş olacak. Örneğin 8 gb ise hafıza kartın 1 ya da 1.5 gb ext bölüm için ayırılabilir. 1 gb tan azını ben tavsiye etmiyorum mümkün ama ileride artırmak isteyeceğinden eminim.

Bu arada bölümleme olayındaki önemli bir husus işlem sırasında sd kartın tümü ile formatlanacak. Dolayısı ile yedek almak gerekiyor öncesinde. Birde sd kartların veri transfer hızına göre sınıflamaları mevcut. Ext bölüm kullanıcılarının hız sorunu yaşamamaları için en az class6 bir kart tercih etmeleri gerekiyor. Yanlış hatırlamıyorsam cihazla birlikte class4 - 4gb bir kart veriliyordu. Ben şahsen class10 kart kullanıyorum ve memnunum ama bazı forumlarda class10 kartların htc desire ile verimli çalışmadığına dair paylaşımların olduğunu da not ediniz.

Uzun zamandır desire kullanan ve sürekli rom deneyen birisi olarak daha önce yine forumda desire romlarına ilişkin bir inceleme yapmıştım. Aşağıdaki linkten isterseniz inceleyebilir. Rom tercihi yaparken fikir sahibi olabilirsiniz.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Sponsorlu Bağlantılar
    selam ellerine saglil guzel anlatim denedim oldu ama Hotfile.com: One click file hosting: su-2.3.6.3-efgh-signed.zip link ölü baska yerden buldum yukledim cok sagol ))

12. Andronova v3'ü Hemen İndirin, Hediye Kazanın!

Bu Konu için Etiketler