Sponsorlu Bağlantılar
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LG Optimus L5 E612 Root İşlemi

Yeni Android bnerdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul - kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    3
    4 mesaja 4 teşekkür aldı

Lightbulb LG Optimus L5 E612 Root İşlemi

Sponsorlu Bağlantılar
    Öncelikle forumda LG L5 E612 alt başlığı olmadığı için konuyu nereye açacağımı bilemedim. Eğer burası onun yeri değilse moderatör arkadaşlar gerekli yere taşırlar konuyu.

Türkiye'deki forumlarda bir türlü rastlayamadım root yapmaya. Aslında forumlarda telefon modelini tarattığım da 2-3 konu anca çıkıyor. Artık telefonumdan nefret etmeye başlamıştım. Küçümsemek değil ama Samsung Galaksi Y'nin biler onlarca başlığı bir çok romu var. Büyük bir eksiklik olarak gördüm bunu ve yabancı sitelerden araştırdım. Neyse fazla uzatmadan konuya gireyim.

1- İlk olarak aşağıdaki linkten dosyayı indirin ve masaüstüne yeni oluşturduğunuz bir dosyaya çıkartın.[HTML]http://www.mediafire.com/?a9aq65z19a4i5av[/HTML]

2- Aşağıdaki «SystemBackupTest.apk» dosyasını indirin. Telefonunuza atın ve yükleyin. Eğer yüklemede sorun yaşıyorsanız ayarlar>geliştirici seçenekleri>sahte konumlara izin ver'e tıklayın. Aynı zamanda USB hata ayıklamayı da aktif edin. [HTML]http://www.mediafire.com/?sl3ndqh0cbuyfnj[/HTML]

3- Kurulan uygulamayı açın ve program açıkken telefonunuzun güç düğmesine basarak yeniden başlatın.

4- Telefon tamamen açıldıktan sonra usb ile bilgisayarınıza ''sadece şarj et''modunda bağlayın.

5- Masaüstüne çıkarttığınız dosyadan ''root.bat'' dosyasını çalıştırın ve bir süre bekleyin. İşlemler gerçekleştikten sonra telefonunuz tekrardan başlayacaktır.

6- Telefon açılınca GooglePlay'den SuperSu programını aratın ve ''Güncelle'' ye tıklayın.

Telefonunuz rootlanmış durumdadır. İsterseniz «SystemBackupTest» uygulamasını kaldırabilirsiniz. Seçim size kalmış.

Dilerseniz GooglePlay'de bulunan programlarla deneyebilirsiniz.
    Screenshot_2013-01-02-04-04-43.jpg

NOT: OLUŞABİLECEK HATALARDAN SADECE SİZ SORUMLUSUNUZ.

2. bnerdem üyemize teşekkür edenler:

Titan® (15.Ocak.2013)

3. Andronova v3'ü Hemen İndirin, Hediye Kazanın!
    Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    admin lütfen yardım et sen kendi telefonunda yaptınmı bunu brick felan oluyormu lütfen yorumunu bekliyorum

Nereden
    istanbul - kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    3
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    evet zaten kendi ekran görüntümü ekledim. sorun nedir?

6. bnerdem üyemize teşekkür edenler:

texasgolden (16.Ocak.2013)

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    şimdi ben daha yeni android kullanıcısıyım yani bu işlemlerin tümünü doğru yaptığımızda bi sorun oluşmuyor değilmi çünkü telefonu yeni aldım ama telefon çok yavaş oyunları felan çok yavaş oynatıyor telefon sürekli kasıyor root edince düzelirmi

telefon brick felan olur diye korkuyorum

birde unroot unda nasıl olduğunu eklersen sevinirim
    Konu texasgolden tarafından (16.Ocak.2013 Saat 15:26 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    istanbul - kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    3
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    telefonu roorladınığınızda telefonu hızlandırmış olmazsınız. sadece telefonun yönetimini ele alırsınız. rootlayıp gerekli programlarla telefonunuzu hızlandırmanız mümkün. ancak bu işlemlerin bilen biri tarafından yapılması gerekir. çok hassas ayarlar olduğu için yanlış bir cpu seçiminde işlemcinizi yakıp telefonunuzu çöpe atabilirsiniz. o yüzden biraz bekleyip bilen kişilerin bu telefon üzerinde biraz müsaade edelim derim ben. ayrıca telefon yeterince stabil ve işlemcisine göre hızlı durumdadır.sizin indirdiğiniz oyunların donması ya fazla gereksinim istemesindendir ya da arkaplanda çok uygulamanın açık olmasındandır.bunlar kontrol edin önbelleğinizi ve internet çerezlerini silin telefonda rahatlama olacaktır.ayrıca kullanmadığınız programları ve oyunları da kaldırın.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    1
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    telefonu alalı 2 gün oldu arkaplanda hiç birşey çalışmıyor kullanmadığım uygulamalrıda sildim ama oyunlarda yine takılıyor yüklediğim oyunlarda 10 mb lık oyunlar diyebilrim fazla grafik isteyen bi oyun indirmedim henüz hızlanması için ne yapmam lazım

Nereden
    istanbul - kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    3
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    hangi oyunları oynuyorsunuz? örneğin hiç kasmaz dediğiniz temple run oyunu bile bizim telefonda kasıyor.gerekli özellikleri yetmiyor maalesef. oyun seçiminizi bu karşılaştırmaya göre yapabilirsiniz.

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    çok teşekkür ederim bende başarıyla root işlemini gerçekleştirdim.

12. Weaster üyemize teşekkür edenler:

bnerdem (19.Ocak.2013)

Nereden
    istanbul - kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    3
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    unroot u ise şöyle yapıyoruz. supersu programına giriyoruz ve ayarlarda bulunan root kaldırma seçeneğine tıklıyoruz hepsi bu.

Uploaded with ImageShack.us

14. bnerdem üyemize teşekkür edenler:

Titan® (31.Ocak.2013)

Android® Titan® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    815
    689 mesaja 774 teşekkür aldı
    Sponsorlu Bağlantılar
    Merhaba, LG Optimus L5 ile ilgili olarak bir konuda bilgi vermek istiyorum. Konunun başında ''Küçümsemek gibi olmasın fakat Galaxy Y'nin bile daha çok Rom'u var'' demişsiniz, bu doğrudur fakat Galaxy Y veya diğer benzer cihazların onlarca Rom paylaşımı olup'ta bu cihaz için 1 tane bile Rom olmamasının tek sebebi LG firmasının 2012 yılında çıkardığı tüm cihazlarına resmi olarak Bootloader kilidi koymasıdır. O yüzden sizin cihazınıza ait Rom yok şu ana kadar, yoksa cihaz kağıt üzerinde Galaxy Y'den iyi. Durum sadece L5'e özel bir durum olmayıp 1150 Lira civarında satılan 4 çekirdeklı Optimus 4X HD için'de aynıdır. LG'nin Bootloader kilidini açması için bazı kampanyalar da başlatıldı fakat daha bir cevap yok ortada. Eğer LG firması bu Bootloader kilidini kaldırırsa başta L5 olmak üzere birçok LG cihaza geliştiriciler tarafından Rom'lar üretilecektir. Konu için tekrar teşekkürler.
    Ne anlatırsan anlat, anlattığın
    karşındakinin algıladığı kadardır-
    Mevlana

16. Andronova v3'ü Hemen İndirin, Hediye Kazanın!
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler