Sponsorlu Bağlantılar
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [ROM 4.1.2] MB4 Jelly Bean Rom

Yeni Üye FeLonieS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 4 teşekkür aldı

[ROM 4.1.2] MB4 Jelly Bean Rom

Sponsorlu Bağlantılar
    Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi galaxy ace 2 ye güncelleme ile jelly bean gelecek, jelly bean gelmeden önce xda'da gördüğüm bir romu sizinle paylaşıp ace 2'nizde jelly bean denemesi yapmanız için paylaşmak istedim.
    Performansı gayet iyi verimli bir rom ufak tefek hataları olabilir şuan görebildiğim tek hatası uygulamalar menüsünde ufak tefek takılmalar oluyor. Bulabildiğim tek hata bu. Şuan kullandığım romdur.

Öncelikle Romu indirelim, buyrun link; [Bağlantıları sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir. ]

Odin ile kurulum yapıyoruz, elinde Odin programı bulunmayanlar için link vereyim. Odin v1.8.6 olması lazım. [Bağlantıları sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir. ]

Daha sonra aşşağıdaki talimatları takip ederek romu kurabilirsiniz.

-Telefonu kapatın , Ses kısma + Orta tuş + Güç tuşlarına aynı anda basarak download modda açın telefonu. Bir ekran gelecek tekrar ses açmaya basın
    -Telefonu USB kablosu ile PC'ye bağlayın
    -Odin programını açın pit yazan yere tıklayıp dosyaların içinden çıkan GT-I8160_EUR_XX_4G.pit dosyasını gösterin.
    -PDA kısmına tıklayıp CODE_I8160XXMB2_932015_REV00_user_low_noship dosyasını seçin.
    -CSC kısmına tıklayıp CSC_OXA_I8160OXAMB2_932015_REV00_user_low_noship dosyasını seçin.
    -Odin'de re-repartition, Auto reboot ve f. reset time kısmında tickler seçili olsun.
    -Start'a basın telefon baştan başlayacak birkaç kere daha sonra kurulumundan sonra kullanılmaya hazır.

Romdan Görüntüler:

jy6xf.jpgjy70x.jpgjy71r.jpgjy72p.jpg

CUSTOM ROM YÜKLEDİM AMA STOCK ROMA DÖNMEK İSTİYORUM. NASIL STOCK ROMA DÖNERİM?
    Custom rom kurduktan sonra stock roma dönmesi biraz sıkıntılı. Her indirdiğiniz stock rom ile dönemiyorsunuz önce rusya romu kurmanız gerekli. Nedenini sormayın bende bilmiyorum
    Önce rusya romu yükleyeceğiz linkini veriyorum. [Bağlantıları sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir. ]

Aşşağıdaki talimatları takip ederek kurabilirsiniz. Aynı custom rom yükler gibi pek bir farkı yoktur.

-Telefonu kapatın , Ses kısma + Orta tuş + Güç tuşlarına aynı anda basarak download modda açın telefonu. Bir ekran gelecek tekrar ses açmaya basın
    -Odin programını açın pit yazan yere tıklayıp dosyaların içinden çıkan GT-I8160_EUR_XX_4G.pit dosyasını gösterin.
    -PDA kısmına tıklayıp CODE_GT-I8160_I8160XXLK6_CL1211243_REV00_user_SEC_KEY_LK6_ 4G.tar dosyasını seçin.
    -CSC kısmına tıklayıp CSC_GT-I8160-MULTI-CSC-OXELF1_SEC_KEY_4G.tar dosyasını seçin.
    -Odin'de re-repartition, Auto reboot ve f. reset time kısmında tickler seçili olsun.

Artık Rusya romunu kurduk. Şimdi orjinal türkiye romunu kurabiliriz.

Bu linkten orjinal türkiye romunu indirelim.[Bağlantıları sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir. ]

Bu romun kurulumu değişiktir tar uzantılı tek bir dosyamız var;
    -Odin programını açın, PDA kısmına tıklayıp I8160XXLH4_I8160OJVLH1_HOME.tar dosyasını seçin.
    -Odin'de Re-repartition kısmı işaretli olmayacaktır unutmayalım.

Yükleme bittikten sonra telefonunuzu kapatın. Ses açma + Orta tuş + Güç tuşlarına aynı anda basarak recovery modda telefonumuzu başlatıyoruz ve sırası ile;

-Wipe Cache Partition ; Ses dügmesi kullanarak üzerine geliyor ve Home tuşu ile seçiyoruz ve cache temizliyoruz.
    -Wipe Data/Factory Reset ; Ses dügmesi kullanarak üzerine geliyor ve Home tuşu ile seçiyoruz ve dahili SD kartımıza Format atıyoruz.
    ve kurulumumuzu tamamlıyoruz.

DİREK TÜRKİYE ROMUNU KURARAK STOCK ROMA GEÇEMEZSİNİZ, SAMSUNG YAZISINDA TAKILI KALIR.

ORJİNAL ROMA GEÇTİKTEN SONRA 4.MBLİK GÜNCELLEMEYİ YÜKLEMEYİN SORUN ÇIKARTABİLİR.
    Konu FeLonieS tarafından (02.Mart.2013 Saat 16:43 ) değiştirilmiştir.

2. FeLonieS üyemize teşekkür edenler:

orhanbfb (13.Haziran.2013)

3. Andronova v3'ü Hemen İndirin, Hediye Kazanın!
    Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    senden ALLAH RAZI OLSUNNN KAFAYI YİYODUM... YAPTIM SONUNDA TEKRAR TEKRAR TŞKLER...................

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    ben telefonumu jelly bean yapmak istiyorum portekize gelmiş önce onu yüklemek istiyorum nasıl yükleyebilirim ?

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    odin aracılığı ile yükleyebilirsin ama tavsiye etmem ben yükledim. kasıo teli.

Yeni Android
    Nereden
    rize
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Orjinal roma geçtikten sonra bir güncelleme geldi yüklenikten sonra açılmıyor telefon ?nolcak

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

mrb

Odin aracılığıyla yüklenmiş olduğum 4.1.2 sürümünü dün tekrar 2.3.6 sürümüne getirdim. Ama kies e bagladigimda cihazı görüyor olmasına rağmen bu cihaz kies aracılığıyla yükseltme yapılamaz diyor bununla ilgili bana yardımcı olabilirmisiniz?

Yeni Android
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    android 4.1.2 güncellemesi eylül ayı itibariyle Türkiyeyede gelmiştir.Kies üzerincen rahatlıkla güncelleyebilirsiniz.Çok akıcı bir rom kasma yapmıyor yanlız ramı çok fazla yiyor.

Yeni Üye ceranteam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    5
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Sponsorlu Bağlantılar
    Alıntı asi06ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Odin aracılığıyla yüklenmiş olduğum 4.1.2 sürümünü dün tekrar 2.3.6 sürümüne getirdim. Ama kies e bagladigimda cihazı görüyor olmasına rağmen bu cihaz kies aracılığıyla yükseltme yapılamaz diyor bununla ilgili bana yardımcı olabilirmisiniz?
    Dostum 2.3.6 romunu nerden buldun ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Andronova v3'ü Hemen İndirin, Hediye Kazanın!