destek hattı
Sponsorlu Bağlantılar
Sayfa 1 Toplam 17 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 167 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: [FIRMWARE] Samsung Galaxy Y için Orjinal Firmware Nasıl Yüklenir?

Gold Üye® Bilal Akgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    618 mesaja 2,390 teşekkür aldı

Post [FIRMWARE] Samsung Galaxy Y için Orjinal Firmware Nasıl Yüklenir?

Sponsorlu Bağlantılar

teknoloji.

Konuyla ilgili 0888 233 7373 Destek Hattını Arayarak Yardım Alabilirsiniz

Hazırladığımız rehber ile Samsung Galaxy Y(oung) S5360 model numaralı akıllı telefonunuza yeniden yazılım yükleyebilir, yeni Android versiyonlarına güncelleyebilirsiniz. İşlemlere başlamadan önce kişisel verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

DİKKAT: Yazılım yükleme işlemleri sırasında oluşabilecek sorunlardan sadece sizler sorumlusunuzu. Bunun bilincindeyseniz rehberi takip etmeye devam edin.

Samsung Galaxy Y için Firmware yüklemeye başlamadan önce buradaki USB sürücüsüyle ya da Kies programıyla akıllı telefonunuzu bilgisayara tanıtın. Yükleme öncesi Kies programını kapatın.

ORJİNAL FIRMWARE LİSTESİ

RAR Şifresi: samfirmware.com

Mayıs 2012 - S5360XXLE1 - Android 2.3.6 Gingerbread - En Güncel Yazılım

Nisan 2012 - S5360XXLD5 - Android 2.3.6 Gingerbread

Mart 2012 - S5360XXLC1 - Android 2.3.6 Gingerbread - Türkiye

Şubat 2012 - S5360XXLA2 - Android 2.3.6 Gingerbread - Türkiye

Ocak 2012 - S5360XXLA2 - Android 2.3.6 Gingerbread

Aralık 2011 - S5360XXKL3 - Android 2.3.6 Gingerbread

Aralık 2011 - S5360XXKK6 - Android 2.3.6 Gingerbread

Kasım 2011 - S5360XXKJ4 - Android 2.3.6 Gingerbread

Ekim 2011 - S5360XXKJ2 - Android 2.3.6 Gingerbread

Eylül 2011 - S5360XXKI9 - Android 2.3.6 Gingerbread

Eylül 2011 - S5360XXKI6 - Android 2.3.6 Gingerbread

Cihazınıza yüklemek istediğiniz Firmware dosyasını indirip cihazınızı bilgisayara tanıttıktan sonra aşağıdaki yükleme işlemlerine geçebilirsiniz.

YÜKLEME ADIMLARI

1- Buradan yükleme için gerekli Odin programını indirip bilgisayarınızın masaüstüne çıkartın.

2- İndirdiğiniz Firmware dosyasını da ilk adımda çıkardığınız program ile aynı yere çıkartın. Çıkarma işlemini sadece bir kez gerçekleştirin.

3- Akıllı telefonunuzu kapatın. Ses Kısma + Home + Güç butonlarına basılı tutarak Download modunda açın. USB kablosuyla bilgisayara bağlayın.

4- İlk adımda çıkardığınız Odin programını çalıştırın. Eğer Windows 7 ya da Vista kullanıyorsanız sağ tıklayıp Yönetici olarak başlat deyin.

5- Odin programı üzerine ikinci adımda çıkarttığınız Firmware dosyaları aşağıdaki gibi yerleştirin.

Her Firmware'de tüm dosyalar olmayabilir. Hangi dosyalar çıktıysa onları yerleştirin.

PIT bölümü: totoro_0623.pit

BOOTLOADER bölümü: DefaultCalDataWithBoot_S5360xxxxx_REV05.tar.md5

PDA bölümü: PDA_S5360xxxxx_REV05.tar.md5

PHONE bölümü: MODEM_S5360xxxxx_REV05.tar.md5

CSC bölümü: GT-S5360-MULTI-CSC-Oxxxxx.tar.md5

Eğer indirdiğiniz Firmware dosyası tek dosyadan, .tar uzantılı tek dosyadan ulaşıyorsa bu dosyayı PDA bölümüne yerleştirin.

Firmware dosyasından çıkan .dll uzantılı dosya kullanılmamaktadır.

6- Odin programının solunda yer alan "Options" bölümünden Re-Partition, Auto Reboot, F.Reset Time seçeneklerini işaretleyin.

Eğer indirdiğiniz Firmware tek dosyadan oluşuyorsa Re-Partition işaretlemeyin ve PIT dosyası çıkmadıysa bunu da kullanmayın.

7- Cihazınızı düzgün bağladıysanız Odin programının sol üstünde sarı renkli [COM:...] kutusu çıkacaktır.

8- Odin programındaki Start butonuna basıp yükleme işlemini başlatın.

9- Yükleme işlemi birkaç dakika sürecektir. Bittiğinde cihazınız kendi kendine açılır.

10- Eğer yükleme sonrası cihazınızın performansu olumsuz etkilenir ya da com.android.phone benzeri hatalarla karşılaşırsanız cihazınızı tamamiyle sıfırlamak için *2767*3855# numarasını arayın ya da

Cihazınızı kapatın.

Ses Yükseltme + Home + Güç butonlarına basılı tutun.

Açılan Recovery Mode menüsünden aşağıdaki seçenekleri uygulayın;

Wipe data/factory reset

Wipe data cache

reboot system now seçeneğiyle cihazınızı yeniden başlatın. Yine düzelmezse tekrar Firmware yükleyin.

Sorularınıza cevap almak için lütfen sabırlı olunuz. Görüş ve önerilerinizi bizlerden esirgemeyin.
    Konu Bilal Akgunduz tarafından (26.Mayıs.2012 Saat 02:05 ) değiştirilmiştir.

2. 10 kişi Bilal Akgunduz üyemize teşekkür etti:

akelibrahim (25.Şubat.2012),alicilin (23.Mayıs.2013),dead1010 (28.Mayıs.2012),Emre Türkay (25.Mayıs.2012),fsaidarslan (21.Kasım.2012),milat (24.Mayıs.2012),msozen (07.Ocak.2013),point1 (02.Aralık.2012),priesto (05.Kasım.2012),xm6671 (12.Şubat.2014)

Yeni Android schumix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 6 teşekkür aldı

Anlatımınız için teşekkürler , Kies 'den güncelleme yaptığımda S5360XXKK7 numaralı güncellemeyi yüklemişti en son ama tam bu güncelleme samfirmware.com'a koyulmamış. Bunun özel bir nedeni var mı ? Resmi güncelleme olduğu için mi bu siteye koyulmuyor.

Ayrıca bu samfirmware.com da Türkçe diline ait firmware mevcut değil, Türkçesini nerden bulabiliyoruz?
    Samsung Galaxy S3 Mini (GT-i8190) Android 4.1.2 (JellyBean.XXAMD3)
    Samsung Galaxy Tab 8.9 (GT-P7300) Android 4.0.4 (IceCreamSandwich.XXLQ6)

Ettiği Teşekkür
    328

Alıntı schumix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlatımınız için teşekkürler , Kies 'den güncelleme yaptığımda S5360XXKK7 numaralı güncellemeyi yüklemişti en son ama tam bu güncelleme samfirmware.com'a koyulmamış. Bunun özel bir nedeni var mı ? Resmi güncelleme olduğu için mi bu siteye koyulmuyor.

Ayrıca bu samfirmware.com da Türkçe diline ait firmware mevcut değil, Türkçesini nerden bulabiliyoruz?
    Avrupa bölgeli tüm Firmware'ler Türkçe dilini taşımaktadır. Firmware'lerin yanlarında sadece yayınlandığı ülke belirtilir. Sonuçta hepsi Avrupa yazılımı ve hepsi orjinaldir. Sizin bahsettiğiniz yazılım onların eline ulaşmamış olabilir. Çünkü kendileri yazılımları Samsung sunucularından çekiyorlar ve Hollanda merkezliler.

Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 6 teşekkür aldı

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler ,çok yardımcı oluyorsunuz. Peki bu firmware numaralarına baktığımda KL3 den LA2 ye geçmiş , yanında ay yazmasa hangisinin daha güncel olduğunu anlayamıyorum çünkü belirli bir mantığı yok gibi. Tam mantığı nedir acaba ? Bir de benim versiyon KK7 ye buna göre şu an samfirmware de daha güncel var mı acaba ? Onu bile tam anlayamadım açıkçası...

Ettiği Teşekkür
    328

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler ,çok yardımcı oluyorsunuz. Peki bu firmware numaralarına baktığımda KL3 den LA2 ye geçmiş , yanında ay yazmasa hangisinin daha güncel olduğunu anlayamıyorum çünkü belirli bir mantığı yok gibi. Tam mantığı nedir acaba ? Bir de benim versiyon KK7 ye buna göre şu an samfirmware de daha güncel var mı acaba ? Onu bile tam anlayamadım açıkçası...
    Şuan en güncelini konuda paylaştık. LA2 en güncel yapı numaralı Firmware'dir. Yanında ay yazmazsa hangisinin daha güncel olduğunu hatf ve rakam sıralarına göre anlayabilirsiniz. Samsung Firmware isimleriyle alakalı bilgiye aşağıdaki konudan ulaşabilirsiniz.

http://forum.andronova.net/showthrea...-LetterCodes-1

Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 6 teşekkür aldı

Çok teşekkürler sayın adminim , olay çözülmüştür , şimdi mantığı çözdüm... ne kadar teşekkür etsek az, çok yardımcı oluyorsunuz çok sağolun...

Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 6 teşekkür aldı

Rahatsız ediyorum ama yine ben Söylediğiniz gibi yaptım, odin'i masaüstüne attım, telefonu tanıttım daha sonra telefonu download moduna alıp odin'i tekrar açtım. Sarı renkli com kutusunu gördüm. Firmware dosyası tar.md5 ve dll dosyası olduğu için dosyayı pda satırına ekledim. Dll dosyasına elleşmedim.
    Start dedim;
    1 dakika içinde;
    <ID:0/016> Added!!
    <OSM> Enter CS for MD5..
    <OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
    <OSM> Please wait..
    <OSM> S5360XXLA2_S5360OXXLA2_RST_S5360XXLA2_HOME.tar.md5 is valid.
    <OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
    <OSM> Leave CS..
    <ID:0/016> Odin v.3 engine (ID:16)..
    <ID:0/016> File analysis..
    <ID:0/016> SetupConnection..
    yazdı, 20 dakikadır bekliyorum tık yok. Böyle kaldı. Telefonda da herhangi bir değişiklik yok ilk açtığım download ekranı olduğu gibi duruyor. İşlemleri baştan aldım tekrar yaptım ama yine aynı yerde takılıyor kalıyor... Bu şu an yüklüyor mu? Yüklüyorsa ilerleme adımları göstermesi gerekmez mi ?

Ayrıca şurda yazanı da uyguladım yine olmadı >> http://forum.andronova.net/showthrea...wfull=1#post66

yardımlarınızı bekliyorum...

Ettiği Teşekkür
    328

Rahatsız ediyorum ama yine ben Söylediğiniz gibi yaptım, odin'i masaüstüne attım, telefonu tanıttım daha sonra telefonu download moduna alıp odin'i tekrar açtım. Sarı renkli com kutusunu gördüm. Firmware dosyası tar.md5 ve dll dosyası olduğu için dosyayı pda satırına ekledim. Dll dosyasına elleşmedim.
    Start dedim;
    1 dakika içinde;

yazdı, 20 dakikadır bekliyorum tık yok. Böyle kaldı. Telefonda da herhangi bir değişiklik yok ilk açtığım download ekranı olduğu gibi duruyor. İşlemleri baştan aldım tekrar yaptım ama yine aynı yerde takılıyor kalıyor... Bu şu an yüklüyor mu? Yüklüyorsa ilerleme adımları göstermesi gerekmez mi ?

Ayrıca şurda yazanı da uyguladım yine olmadı >> http://forum.andronova.net/showthrea...wfull=1#post66

yardımlarınızı bekliyorum...
    Cihazınızın bağlantısında sorun olmuş. Odin programını yönetici olarak başlatın, Kies'i kapatın. USB kablosunun düzgün takılı olduğunan emin olun, bilgisayarda kullandığınız USb portunu değiştirin.

Yeni Android
    Nereden
    sivas
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

arkadaşım güncellemeyi yapabildinizmi artı ve eksileri neler bizimde güncellememizi tavsiye edermisiniz

Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 6 teşekkür aldı

USB leri denedim ama olmadı , yeni denemeler yapacağım, sonuca ulaştığımda veya ilerleme kaydettiğimde buraya yazarım...

Sayfa 1 Toplam 17 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu

Bu Konu için Etiketler